Palma Čargo o izazovima jedrenja

Emitirano: 
Utorak, 17. ožujka 2026.

Gošća Radio Duxa je Palma Čargo, djevojka rođena u Splitu čije se ime s poštovanjem izgovara u svijetu europskog i svjetskog jedrenja. Palma je, kao i većina djece, jedrenjem počela baviti u klasi Optimist, ali je vrlo brzo, zbog želje za adrenalinom i većim brzinama, prešla u klasu jedrenja na dasci, odnosno ono što se danas naziva iQFOiL.

Na prethodnim Olimpijskim igrama u Parizu Palma je ispisala novu stranicu u povijesti hrvatskog jedrenja, koje zaista ima razloga za ponos jer na Igrama redovito sudjeluje s brojnom flotom. Tonči Stipanović osvojio je dvije srebrne medalje, Šime Fantela i Igor Marenić stigli su do zlata, a Palma Čargo postala je prva u povijesti Hrvatske koja je u iznimno jakoj konkurenciji izborila normu i vizu za Olimpijske igre.

Izuzetnu ljubaznoj, uvijek nasmijanoj, a na regatnom polju fanatično borbenoj djevojci postavili smo nekoliko pitanja  te u nastavku poslušajte intervju.

Ova emisija je realizirana uz financijsku potporu Fonda za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore

Iznijeti stavovi i sadržaj su isključiva odgovornost autora i nužno ne izražavaju stavove Fonda.