Održan peti Bokeški maraton

Time to read
1 minute
Read so far

Nedjelja, 14. prosinca 2025. - 17:00
Autor: 

Najbrži na ovogodišnjem 5. Bokeškom maratonu je Saša Miljković iz Srbije koji je punu distancu maratona, na stazi od Tivta do Kotora, istrčao za 02:29:28. U kategoriji žena titula najbrže po treći put zaredom pripala je Nataši Šustić (CRO) s rezultatom 02:48:34. Drugo i treće mjesto na maratonu u kategoriji muškaraca zauzeli su Ante Živković (CRO) i Žarko Jovanović (BIH), dok su drugo i treće mjesto na maratonu u kategoriji žena pripala Miljani Ristić (SMK) i Eleni Sokolovoj (RUS).

„Srećan sam što sam pobijedio. Divno je trčati pored mora“ – istakao je Miljković neposredno nakon trke. Nataša Šustić još jednom je s novinarima podijelila da uživa u Boki i da je svake godine posebno raduje atmosfera na cilju u kotorskom starom gradu.

Najbrži na Coca-Cola HBC polumaratonu ove godine bio je Nemanja Cerovac (SRB), koji je stazu polumaratona istrčao u vremenu 01:07:18. Drugi je bio njegov zemljak Nikola Mijailović dok se na trećoj poziciji našao Tirron Mamusha (RKS). Gresa Bakraci (RKS) bila je najbrža na polumaratonskoj distanci za žene, s vremenom 01:16:37, a za njom u cilj su ušle Nevena Jovanović (SRB) i Mina Kosanović (SRB).
6.500 sudionika iz 52 zemlje svijeta.

Peti Bokeški maraton ove je godine okupio 6.500 trkača iz 52 države svijeta. Za polumaraton i maraton prijavljeno je 4500 sudionika, od čega je njih 3500 trčalo distancu polumaratona. Sam start na tivatskim Pinama trajao je punih 7 minuta.

“Naš je cilj svake godine rasti i imati održivi rast od 10-15%. Po broju učesnika i kvalitetu organizacije premašili smo i sopstvena očekivanja. U svim kategorijama, imamo gotovo duplo više učesnika u odnosu na prošlu godinu. Mi smo prijave zatvorili tri mjeseca pred trku” istakao je direktor trke Kristijan Sindik.

“Iduće godine Bokeški maraton biće kvalifikaciona trka za svjetsko prvenstvo koje se održava na jednom od velikih 7 Abbott maratona. Mislim da je to najbolja potvrda našeg rada”.

Veliko interesiranje vladalo je i za trke koje su na programu bile prvog dana manifestacije: Bokešku milju, Supplement Store trku zadovoljstva (5km) i trku SIRO10k trčalo je gotovo 2000 sudionika. Po prvi put na stazi Bokeškog maratona, u okviru Bokeške milje, našlo se 700 djece, mahom učenika osnovnih škola koji su trčali u četiri starosne kategorije.

Sudionike i sve goste maratona na Pinama, pred sam start, pozdravila je sekretarka Sekretarijata za društvene djelatnosti Olivera Mišković Vidojević. “Uživajte danas uz lijepo vrijeme na najljepšoj stazi svijeta! Svima vam želim lične rekorde, a organizatoru da sve prodje onako kako smo od njih i navikli. Vidimo se i dogodine!” – poručila je Mišković Vidojević u ime Općine Tivat kao generalnog pokrovitelja događaja. Tradicionalno pred sam start, sudionike maratona i polumaratona pozdravili su svojim taktovima članovi Glazbeno prosvjetnog društva Tivat.

Rane prijave za 2026.
Već sutra, u ponedjeljak, 15. 12., od 12 h na stranici Bokeškog maratona bit će otvorene rane prijave za 2026. godinu. Mogućnost ranih prijava, uz popust od 10 % koji dolazi s promo kodom BOKA26, bit će otvorena do kraja godine (31. 12. 2025). Šesto izdanje Bokeškog maratona trčat će se od 11.12. do 13. 12. 2026.